Ravno na prvi jesenski dan v soboto, 23.9.2017, smo se planinci vseh osnovnih šol bistriške občine odpravili na prvi letošnji planinski izlet. Cilj našega vzpona je bil 1242 m visok Kucelj. Že v zgodnjih jutranjih urah smo se odpeljali izpred šole. Komaj smo čakali, da pridemo do izhodišča našega vzpona, ki je bil v Predmeji. Pot se je vila skozi jesensko obarvan gozd, ki nas je očaral s svojo lepoto. Žal pa nismo imeli sreče z razgledom, saj nas je pod vrhom pričakala megla. Na jasi pred planinsko kočo Staneta Bavčarja smo se okrepčali, si malce oddahnili in v dnevnike odtisnili prvi letošnji žig v akciji Mlad bistrški planinc. Sestop v dolino je bil kar zahteven, saj je bila steza spolzka.

S prijetnimi vtisi smo se proti domu vračali po drugi strani skozi Ajdovščino.

Mentorica planinske skupine :

Marija Štemberger

Dostopnost