V torek, 5. 9. 2017, smo se odpravili na kulturni dan v Stično, na ogled gradu Bogenšperk in v GEOSS. V  Stični smo si ogledali Muzej krščanstva in samostan iz 12. stoletja. V njem prebiva 14 patrov, ki so zelo dejavni na vseh področjih, še najbolj pa pri gojenju zelišč, iz kateri naredijo različne zdravilne pripravke, npr. čaje, kreme ipd. Prodajajo jih v svoji lekarni. Ukvarjajo se tudi s čebelarstvom in izdelavo domačega kisa. Po ogledu samostana smo se odpravili na grad Bogenšperk. Tam smo bolj podrobno spoznali polihistorja Janeza V. Valvasorja. Ogledali smo si sobane na gradu, med njimi je bila tudi prelepa poročna dvorana. Od tam naprej smo se odpeljali v majhno vasico Slivna. Tam smo si ogledali spomenik, ki označuje točko težišča Slovenije. Na koncu zabavnega ogleda smo zapeli in zaplesali ter se  dobre volje vrnili v domači kraj.

Nastja Grlj in Iza Zeljkovič, 9. r.

Dostopnost