Select Page

V ponedeljek, 4. septembra 2017, smo za učence od 5. do 9. razreda organizirali naravoslovni dan v Arboretumu Volčji Potok. Vreme nam je bilo naklonjeno, čeprav v zgodnjih jutranjih urah precej sveže. Razdelili smo se v dve skupini in se podali na zanimiv ogled tega parka, v katerem so na ogled predvsem številne drevesne in grmovne vrste s celega sveta. S pomočjo učnega lista smo spoznali kar precej zanimivosti o tem, kako se rastline prilagajajo na okolje, v katerem živijo (npr. prezračevalne korenine močvirske ciprese).

V arboretumu živi tudi precej živali (npr. race, ribe, želve), mi pa smo se najbolj razveselili veverice, ki nas je kar nekaj časa radovedno opazovala. Ob koncu smo si ogledali še stalne razstave metuljev, kaktusov in orhidej. Pred izhodom pa smo se čudili ogromnim maketam kitov, ki so jih izdelali kar vrtnarji sami. Bilo je lepo in mogoče se tja podamo tudi kdaj s svojimi družinami.

 

 

     

     

     

Dostopnost