Select Page

V petek, 19. 5. 2017, smo učenci OŠ Kuteževo odšli v krajinski park Strunjan. Z avtobusom smo se odpeljali do Izole, od tam pa z ladjico do Pirana. Na ladjici smo pojedli malico in poslušali zanimivega vodiča. Ogledali smo si gojišča školjk, izvedeli, da je sardina sardela brez glave in da so del kraške obale brezna, jame in beli kamen. Ko smo prišli v Piran, smo videli spomenik za otroke in cerkev, na kateri je angelček vetrokaz. Odšli smo na sladoled, nekateri pa smo si kupili spominke. Ogledali smo si tudi sečoveljske soline in 240 metrov dolg in 80 metrov visok klif. Fliši so sestavljeni iz peščenjaka in laporja. Po slovensko pa se flišu reče sovdan. Videli smo veliko rdečo zvezdo, ribe in meduze.  Na solinah smo si ogledali bazenčke, v katerih se nabira sol, ter pripomočke, ki jih solinarji potrebujejo za svoje delo. Najbolj je bila zanimiva njihova značilna obutev »taperini«. K prijetnemu razpoloženju je pripomoglo tudi čudovito sončno vreme.

 

Alja Celin, 6. razred

 

  

  

 

Dostopnost