Select Page

ORIENTACIJSKI POHOD

Učenci od 1. do 4. razreda smo delovno, a s soncem obsijano soboto izkoristili za športni dan. Vendar to ni bil običajen športni dan, saj smo ga preživeli ob druženju s taborniki roda Snežniških ruševcev. Že ob 8.00 smo se zbrali na šolskem igrišču in se razdelili v 6 manjših skupin. Delo smo nadaljevali v skupinah, kjer so nam naši novi prijatelji predstavili različne dejavnosti ―orientiranje s kompasom, uporabo zemljevida, postavljanje pravega taborniškega šotora … Poleg tega pa so se mlajši učenci preizkusili v izdelovanju preprostega kompasa in v oblikovanju različnih vozlov. Sledil je pohod. Prvo- in drugošolci  so se podali na lov za lisico, oz. medvedkom Pujem, starejši učenci pa smo sodelovali na čisto pravem orientacijskem pohodu. Po končanem pohodu smo se še zadnjič zbrali in se zahvalili našim prijateljem tabornikom, ki so nam prenesli ogromno novega znanja in obenem polepšali sobotni dopoldan.

                

Dostopnost