Select Page

V četrtek, 20. 4. 2017, smo se učenci od 5. do 9. razreda udeležili izleta ob reki Savi. Najprej smo si ogledali Mestni muzej Krško in Mencingerjevo hišo. Videli smo, kje je Valvasor preživel del svojega življenja, ogledali pa smo si tudi njegovo knjigo Slava vojvodinje kranjske, razstavo Šolski vrtovi in likovno razstavo. Nato smo obiskali grad Rajhenburg, ki je spomenik državnega pomena. Po izumrtju Rajhenburških gospodov so postali lastniki menihi trapisti. Ti so najbolj znani po izdelovanju čokolade z lešniki in pa siru. Pozneje je v njem nemški okupator organiziral preselitveno taborišče. V poznejših letih je bil tam ženski zapor. Danes je grad prenovljen, v njem pa so zanimive muzejske zbirke. Od tam smo se odpeljali do gradu Sevnica. Ta stoji zraven starega mestnega jedra. Ogledali smo si znane freske,  ki predstavljajo štiri letne čase. Videli pa smo tudi sobo, v kateri je predstavljena stara šolska učilnica  in konferenčno sobo z različnimi grbi. Odpravili smo se še na zadnji postanek našega izleta. Ogledali smo si hidroelektrarno Vrhovo. Delavci elektrarne so nam razložili, kako ta deluje. Sami pa smo si tudi ogledali nekatere njene dele.

Nastja Grlj in Lara Šetina

Dostopnost