Select Page

 

8

V četrtek, 8.9.2016, smo imeli športni dan. Povzpeli smo se na nam najbližji hrib 997m visok Kozlek. Izbrali smo dve smeri. Učenci razredne stopnje smo šli iz bistriške smeri, učenci predmetne stopnje pa so se podali po Trbčanskem klancu. Mlajši smo se z avtobusom odpeljali proti Sviščakom, kjer smo izstopili pri odcepu za Kozlek. Na prvem križišču smo izbrali pot po dolini. Starejši učenci pa so se kar peš izpred šole napotili proti cilju.Med potjo smo opazovali let ptic in rastlinje. Ob vzponu so oznanjale slabo vreme. Po dobri uri hoje smo prispeli do koče, ki stoji tik pod vrhom Kozlek na zavetni strani južnega roba visoke Snežniške planote in se strmo dviga nad Zgornjo Reško dolino. Z vrha je prelep razgled na vse strani, razen proti vzhodu, ki ga zakrivajo borovci. Na južni strani smo pogled usmerili na Zgornjo Reško dolino med Ilirsko Bistrico in Zabičami. Nad dolino so se dvigali Dolenjski in Novokrajski vrhi, za njimi pa vrhovi v Čičariji z Učko. Proti jugovzhodu bi se moral bleščati Kvarnerski zaliv z otokama Krk in Cres, vendar pa ju zaradi meglenega ozračja nismo videli. Na zahodu so se nad Reško dolino širili hriboviti Brkini, zadaj pa se je vlekel dolgi hrbet Slavniškega gorovja s Slavnikom v sredini.

Nebo se je razjasnilo in topli zgodnje jesenski žarki so nas prijetno greli. V dolino smo sestopali po isti poti. Bodeče neže so bile tokrat razprte.

3 4 5 6 7

Dostopnost