Select Page

IMG_5696V torek 7. junija 2016 smo se učenci od 5. do 9. razreda odpravili na kulturni dan na Prem. Z avtobusom smo se odpeljali do Smrij, nato pa pešačili do Prema po delu Kettejeve poti. Najprej smo si ogledali rojstno hišo Dragotina Ketteja, slovenskega modernista, avtorja pravljice Šivilja in škarjice in pesmi Na trgu, Na otčevem grobu … Stavba, v kateri se je pesnik rodil, je bila včasih ljudska šola. Tam smo videli spominsko sobo in črno kuhinjo. Odpravili smo se še do gradu. Najprej smo si ogledali obrambni stolp in viteško razstavo v njem, nato pa še sobane v glavnem delu stavbe. Vodička nam je predstavila zgodovino tega čudovitega gradu, ki se prvič omenja v 13.stoletju. Nato smo dobili likovno nalogo, naj narišemo grad. Poiskali smo si primeren prostor in se lotili ustvarjanja. Nekatera naša dela bodo tudi razstavljena v turistično informacijskem centru. Kupili smo si še sladoled in se odpravili proti domu. Preživeli smo čudovit sončen dan izven šole.

Lara Šetina, Urška Jaksetič,8. rIMG_5690IMG_5692IMG_5700IMG_5703IMG_5704IMG_5708IMG_5709IMG_5711

Dostopnost