DSC_0012V petek, 5. februarja, smo pripravili kulturni dan s proslavo. Namenili smo jo pesniku Dragotinu Ketteju, saj je januarja minilo 140 let od njegovega rojstva. Učenci so ustvarjali v literarni, gledališki, likovni, glasbeni delavnici … Na proslavi so predstavili, kar so pripravili.
Proslavo sta vodili Živa in Manca. Najprej sta nam Sabina in Rozi predstavili Kettejevo življenjsko pot. Nastopili so učenci 1. in 2. razreda z lutkami, učenci 3. in 4. razreda so zapeli ob spremljavi Gašperja in njegove harmonike. Jaka, Andraž, Mikela in Eva so prebrali Kettejeve pesmi, Zala, Izza in Eva pa pesmi, ki so jih napisale same. Ogledali smo si tudi uprizoritvi dveh Kettejevih basni, ki so ju pripravili člani gledališkega krožka. Učenci, ki so se udeležili glasbene delavnice, so na inštrumente zaigrali Kettejevo pesem. Spoznali smo še pravila obnašanja v galeriji in gledališču in si ogledali vse izdelke učencev, ki smo jih razstavili.

DSC_0024DSC_0027

????????????????????????????????????

 

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_0035

Dostopnost