Select Page

V petek, 29. januarja 2016, smo se v sklopu izbirnega predmeta Turistična vzgoja z vlakom odpeljale v Ljubljano na sejem turizma Natour Alpe-Adria. Že vožnja z vlakom je doživetje, ki je dandanes redko. Na sejmu so se predstavljali razstavljavci tako iz Slovenije kot tudi iz naših sosednjih držav oziroma z območja, ki zajema geografski enoti Alp in Jadranskega morja.

Kot gosti so sodelovali tudi predstavniki iz Tunizije, Indije ter Jordanije. Sejem pa je kljub temu v prvi vrsti priložnost, da se številna slovenska turistična društva, lokalne skupnosti ter zasebni ponudniki predstavijo širši javnosti. Na stojnicah so tako ponujali številne domače dobrote, reklamne letake in prospekte, brezplačne zemljevide in še marsikaj zanimivega. V spremljevalnem programu pa si obiskovalci lahko ogledajo številna potopisna predavanja, prikaz gorskega reševanja, simulacijo spusta s padalom, naše učenke pa je najbolj zanimalo drsališče, na katerem so prav vse zelo uživale. Pred odhodom domov smo se sprehodile še do središča Ljubljane, kjer Ljubljanski grad slika lepo barvno kuliso Prešernovemu trgu. Lepo nam je bilo!

20160129_151635 20160129_180641_LLS

Dostopnost