Select Page

Zajec1Na naši šoli že več let deluje kmetijski krožek pod vodstvom mentorice Tamare Urbančič. Člani smo zelo aktivni, saj skrbimo za naše kokoši in petelina, izdelujemo kreme, mila različne domače jedi, obdelujemo šolsko njivo in se predstavljamo na različnih prireditvah. 22. 4. pa smo dobili novo stanovalko – zajkljo.

Že pred dvema mesecema smo začeli pripravljati zajčnik. Učiteljica nam je pripravila les, mi pa smo žagali, barvali, vrtali …. dokler nismo naredili primernega bivališča za zajca. Komaj smo čakali, da živalca pride v svoj novi dom. Ko smo jo pripeljali, je bila nekoliko preplašena, a upamo, da se bo  kmalu privadila na nas. Vsi člani krožka bomo zanjo skrbeli, jo hranili, crkljali in čistili zajčnik. Upamo, da bo kmalu dobila družbo samca in mladičke.

Zajec3Domen Prosen in Matic Zadnik

Zajec2

Dostopnost