Select Page

IMG_3653V sredo, 15. 4. 2015, smo se učenke izbirnega predmeta odkrivamo preteklost svojega kraja z učiteljico Andrejo in hišnikom Ivanom odpravile na grad Gotnik. Po dolgem iskanju po gozdu smo končno odkrili ta skriti grad. Sicer so od njega ostale samo ruševine, a mi smo bili zadovoljni, ker smo dosegli svoj cilj. Ko smo se odpočili, smo se lotili raziskovanja tega zanimivega gradu. Predstavljale smo si, kakšen je bil v časih in prišle do zaključka, da bi bilo na njem lepo živeti. Vse navdušene smo tudi plezale po skalah in ruševinah. Na vrhu se nam je odprl razgled na dolino, a so ga na žalost zakrivala drevesa. Ugotovile smo, zakaj leži na tako visoki lokaciji. Ko smo se vračali v dolino, smo opazili tlakovano pot, po kateri so se včasih vozile kočije.
Bilo nam je lepo, želimo pa si, da bi tak raziskovalni izlet lahko še kdaj ponovile.

Urška Jaksetič, Lara Šetina

IMG_3636IMG_3637IMG_3641IMG_3660IMG_3655

Dostopnost