Select Page

IMG_256413. 1. 2015 so nas obiskale štiri znanstvenice iz Lapanjevega laboratorija in z nami izvedle naravoslovni dan z naslovom Mladi znanstvenik Ažbe. V uvodu smo spoznali, kaj sploh so mikroorganizmi in kako delujejo v okolju. Drugo šolsko uro smo v dveh skupinah izdelovali plakate. Opisali smo predmete, ki smo jih potegnili iz škatle skrivnosti. Po malici sta nam znanstvenici pokazali kolonije mikroorganizmov. Naredili smo odtise umazanih in čistih rok, nato pa smo vzeli brise z različnih površin:  pipe, školjke in kljuke, računalnika, tal … Čez en teden bomo pogledali, na kateri površini je največ bakterij. V nadaljevanju smo si z mikroskopom ogledali glive kvasovke. Naredili smo tudi poskus s kvasom, vodo in sladkorjem. V zaključku smo reševali zabaven kviz ter naredili povzetek celega dne.

Novinarski krožek

IMG_2556IMG_2579IMG_2587IMG_2589

Dostopnost