Otroci iz skupine Čebelice smo se razveselili Pezove obdarovalne akcije z objenčki. Takoj smo vedeli, komu jih bomo podarili. V jutranjem krogu smo se dogovarjali o materialu in obliki naših objemčkov. Otroci so dali idejo, da bi lahko tudi dišali. Spomnili smo se zdravilne rastline sivke, ki smo jo poleti sušili. In že je naša igralnica zadišala, mize so bile polne volne in različnega blaga. Ves teden smo polnili vrečke s sivko zvijali klobčiče volne in šivali. Nastale so mehke, dišeče punčke in fantki. Zložili smo jih v škatlo in komaj čakali dan, ko jih bomo lahko podarili varovancem iz VDC Il. Bistrica. Za naše prijatelje pa smo pripravili tudi lutkovno igrico » O polžu, ki je kupoval novo hiško ». Pravljica pripoveduje o prijateljstvu in pomoči drugim, ko so v stiski. Oboroženi z objemčki in lutkami smo se v četrtek, 11. decembra 2014, s kombijem odpeljali v VDC Il. Bistrica. Varovanci so nas že nestrpno pričakovali in nas najprej lepo pogostili. Uživali smo v druženju, najbolj pa v trenutku, ko smo jim podarili objemčke. Presenečenj pa še ni bilo konec. Varovanci so nas odpeljali v njihovo šiviljsko delavnico. Pomagali so nam pri izdelavi » naših objemčkov«. Nastali so ljubki zajčki, s katerimi so naši otroci tistega dne spali. Razšli smo se ”srečni in ponosni” z obljubo, da se spomladi znova srečamo.

Otroci skupine Čebelice in vzgojiteljici Snežana Dekleva in Alenka Zadnik