Oči na cesto, roke na volan,
na cesti previden bodi vsak dan!

IMG_2334Naša šola se je vključila v vseslovensko akcijo Otroci za varnost v prometu pod okriljem Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Projekt vodi Živa Žerjal, poteka pa v sodelovanju s slovensko policijo. V okviru projekta so dekleta izbirnega predmeta likovno snovanje izdelala obešanke za v avtomobile. Na njih so opozarjale na varnost v prometu (izogibamo se alkoholu, med vožnjo smo pozorni na dogajanje na cesti, ne telefoniramo …).
V torek, 18. novembra 2014, sta šolo obiskala policista s policijske postaje Ilirska Bistrica. Učenke, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje sta najprej poučila o varni vožnji ter o pravilnem ravnanju v prometu. Policista, skupina učenk ter mentorica Stanka Benigar so ustavljali avtomobile v zgodnjih jutranjih urah, ko je na cesti največ vozil in v šolo prihajajo starši in otroci. Policisti so bili pozorni na to, ali so vozniki pripeti z varnostnim pasom, pregledali so njihove dokumente, učenke pa smo jih obvestile o projektu preko katerega otroci opozarjamo voznike na varnost v prometu. Ob tem smo jim podarile obešanke za v avtomobil, na katerih so bile naše risbice z opozorili, ter jim zaželele srečno vožnjo. Vozniki so akcijo lepo sprejeli, se zahvalili za obešanke in varno nadaljevali vožnjo v domov ali službo.

Anja Tomažič, 9. razred, OŠ Kuteževo

IMG_2328  IMG_2332 IMG_2322

Dostopnost