V petek, 15. 11. 2019, ob 17. uri je bila na naši šoli predstavitev knjige dr. Jožeta Celina z naslovom Številka 66229. Na začetku nas je s prelepo pesmijo pozdravila folklorna skupina OŠ Podgora Kuteževo. Po njihovem nastopu se je začel literarni večer, ki ga je vodila Tadeja Logar. Predstavitev knjige je potekala kot pogovor med voditeljico in avtorjem. Izvedeli smo, kako je roman nastajal, zakaj se je avtor sploh odločil za pisanje in katere tematike je v romanu zajel. Avtor je prebral dva odlomka. Knjiga pripoveduje zgodbo o otroštvu in odraščanju v naših krajih pred drugo svetovno vojno ter o trpljenju avtorjevega očeta v taborišču. Pretresljiva zgodba se nas je vseh dotaknila. Za konec je na violo zaigrala Sara Štrancar.

Alja Celin 9. r.