V tednu od 14. do 21. 10 2019 poteka vseslovenska akcija Simbioza Giba, letos pod sloganom Vse življenje se gibamo! Projekt združuje ideje medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in telesne vadbe, preko katerih ozavešča ter promovira zdravo in aktivno življenje za vse generacije v vseh življenjskih obdobjih. Na naši šoli smo tako v ponedeljek, 14. 10. 2019 za učence predmetne stopnje organizirali športni dan, na katerega smo povabili tudi njihove stare starše in starše. Tako so se nekateri prijetno sprostili na urici joge, drugi pa so medtem krepili svojo moč z vajami, ki odganjajo osteoporozo. Po obvezni malici smo se vsi skupaj podali na krajši sprehod po svežem zraku, ki je prav dobro del vsem udeležencem. Za zaključek smo se pomerili v škrebanju, v igri med dvema ognjema, odbojki, predvsem pa smo uživali v druženju na lep jesenski dan. V prihodnje si želimo, da bi se naših aktivnosti udeležilo več vaščanov, saj smo starejši najboljši zgled mladim, če smo tudi sami aktivni.